Spotkanie Stal Rzeszów kontra Wisla Krakow, wynik 1-2

Wczoraj, 18 lutego 2024 roku, na Stadionie Stal w ramach 20. kolejki I ligi odbył się mecz pomiędzy Stalą Rzeszów a Wisłą Kraków. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Wisły 2-1 po bramkach strzelonych w pierwszej połowie. Po emocjonujących 90 minutach goście z Krakowa opuścili boisko z pełnymi punktami, pozostawiając gospodarzy z żalem po przegranym starciu.

Relacja z meczu Stal Rzeszów - Wisła Kraków

Na stadionie Stal w Rzeszowie odbyło się starcie pomiędzy miejscową drużyną Stal Rzeszów a gośćmi z Wisły Kraków. Mecz miał miejsce w ramach 20. kolejki I ligi. Atmosfera na stadionie była gorąca, kibice dopingowali swoje zespoły od pierwszego gwizdka sędziego. Piłkarze obu drużyn wychodzili na murawę z determinacją w oczach, gotowi do walki o zwycięstwo.

Po pierwszym gwizdku sędziego rozpoczęło się widowisko. Już w 28. minucie gry to gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu A. Bukowskiego, który wykorzystał świetne podanie od swojego kolegi z drużyny. Rzeszowianie cieszyli się z pierwszej bramki, ale Wisła nie zamierzała odpuszczać. W 43. minucie A. Rodado doprowadził do wyrównania, pokazując klasę i skuteczność.

Po przerwie obie drużyny walczyły zaciekle o kolejne bramki. Gospodarze chcieli zdobyć trzy punkty, ale to goście z Krakowa mieli ostatnie słowo. W doliczonym czasie gry, w 90. minucie, K. Danielewicz strzelił bramkę dającą prowadzenie Stalowi. Jednak radość miejscowych była krótka, gdyż dosłownie chwilę później, E. Satrustegui strzelił gola na wagę remisu dla Wisły Kraków.

Mecz zakończył się wynikiem 1-2 na korzyść gości. Obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom piłki, a emocje sięgały zenitu. Gospodarze odczuli gorycz porażki, ale będą chcieli się podnieść po tym meczu. Wisła Kraków natomiast cieszyła się z trzech punktów, które zapewniły im ważne zwycięstwo na wyjeździe.

Warto odnotować, że w 67. minucie S. Thill z Stali Rzeszów otrzymał żółtą kartkę, zaś w drużynie gości M. Carbo został ukarany w ostatnich momentach meczu. Czerwonych kartek nie odnotowano. Następne mecze Stal Rzeszów to starcia z Arką Gdynia, Miedzią Legnica oraz Chrobrym Głogów. Wisła Kraków zmierzy się z Tychami 71, Widzewem Łódź oraz Odrą Opole.